fbpx

9 egyszerű A/B teszt, amit a nagyobb konverzió érdekében el kell végeznie

Bevezetés

Ha magyar kis- vagy középvállalkozást vezetsz, biztosan fontos számodra, hogy a Google hirdetésed előkelő helyen szerepeljen. De miért is kerülhet mások mögé, és mit tehetsz ennek megváltoztatása érdekében? Ebben az útmutatóban részletesen kivesézzük a témát.

A Google hirdetési rendszerének alapjai

Ajánlat és minőségi mutató

A Google Ads aukciós rendszerben működik. Itt az ajánlatod (CPC vagy CPM) és a Minőségi Mutató együttesen határozzák meg, hogy milyen pozícióba kerül a hirdetésed. Ezek azért nagyon fontosak, mert ez fog nekünk segíteni abban, hogy megértsük a Google Ads alapvető gondolkodásmódját.

Ajánlat mértéke

Egy magasabb ajánlat gyakran jobb pozíciót eredményez, de az nem biztos, hogy az lesz az első. Azonban egy túl magas ajánlat nem feltétlenül gazdaságos. Ennek meghatározásában szívesen segít szakértői csapatunk, hogy közösen megértsük azt, hogy mi lehet számodra az optimális költés. 

Minőségi mutató

A Minőségi Mutató egy 1-től 10-ig terjedő skálán mutatja, hogy mennyire releváns és minőségi a kulcsszó, a hirdetés és a céloldal. A Google képes arra, hogy vizsgálja az érkező oldalt, illetve magát a hirdetés minőségét(ebben a hirdetés összeállításánál is segít neked), minden egyes feltétel 1-1 pontot adhat ezen a skálán.

Kattintási arány (CTR)

A kattintási arány (CTR) azt mutatja, milyen arányban kattintanak a hirdetésedre az emberek. Egy magas CTR pozitívan hat a pozíciódra, ezért nagyyon fontos, hogy jól legyenek célozva a hirdetéseid. Különösen fontos ez a Display és a Performance Max(PMAX) kampányoknál is, hiszen ezeknél gyakran találkozunk mi is azzal, hogy 1-2% kötüli(jobb esetben) egy adott hirdetés CTR aránya.

Versenytársak

Ne feledd, nem csak a Te ajánlatod és mutatóid számítanak, hanem a versenytársaidé is. Képezld csak el, ha a versenytársadnak jobb a landing page, jobban tudja menedzselni a Google Ads hirdetéseit és többbet is tud költeni, akkor egyenes út vezet ahhoz, hogy a Te hirdetésed még az első oldalon SE jelenjen meg. Ebben az esetben a keresési megjelenési arányod egy beszédes szám lehet, ugyan is ebből látni fogod azonnal, hogy milyen helyet foglalhatsz el a Google találati listáján 1-1 kulcsszóra.

Hogyan javíthatsz a pozíción?

Kulcsszó-kutatás és célcsoport

  • Long-tail Kulcsszavak: Használj célzottabb, hosszabb kulcsszavakat, amivel növelheted a relevanciát.
  • Például ha egy olyan webshopod van aki cipőket értékesít, akkor ne arra a kulcsszóra helyezd a hangsúlyt, hogy: “Cipő”, hanem sokkal inkább arra, hogy “44-es fekete Nike cipő” Ha Te egy szolgáltató vállalkozást vezetsz akkor ne arra a kulcsszóra hirdess, hogy: “Hajhosszabbítás”, hanem arra, hogy “Hajhosszabbítás Debrecenben”

Hirdetés optimalizálása

  • Hirdetési Szöveg: Válassz olyan hirdetési szöveget, ami azonnal leköti az emberek figyelmét és felkelti az érdeklődését.
  • Hívásra ösztönző feliratok/gombok (CTA): Egy erős CTA segíthet növelni a kattintási arányt. Pl: Foglalj most időpontot

Landing page optimalizálás

Az a céloldal, ahová a hirdetésed vezet, legyen releváns, gyorsan betöltődő és mobilbarát. Ennek alapnak kell lennie a Google Ads hirdetések kapcsán, hiszen senki sem szeretne várni arra, hogy egy oldal betöltődjön. Pro tipp: Érdemes úgy kialakítani a landing paget-hogy az azon szereplő kulcsszavak és a kampányban szereplő kulcsszavak és leírások/főcímek relevánsak legyenek, hiszen ez a Google felé azt mutatja, hogy konzisztens a kommunikáció és egységes.

A/B Tesztelés

A/B tesztelés, más néven split tesztelés, az online marketing egyik legértékesebb eszköze, mely segít optimalizálni a kampányaidat és növelni a konverziós rátát. De mi is az A/B tesztelés, és hogyan alkalmazható a Google Ads kampányokban?

Miért Fontos az A/B Tesztelés?

  • Megértés és Optimalizálás: Az A/B tesztelés lehetővé teszi, hogy pontosan megértsd, melyik hirdetési változat hozza a legjobb eredményeket. Így könnyebben felismerheted és megszüntetheted azokat a tényezőket, amelyek gátolhatják a hirdetés sikerességét.
  • Fogyasztói Viselkedés: Megtudhatod, hogy a célközönséged mely elemekre reagál a leginkább, legyen az egy kép, egy hívásra ösztönző szöveg vagy egy ajánlat.

Hogyan Működik az A/B Tesztelés?

Egyszerűen fogalmazva: Két vagy több változatot készítesz egy adott hirdetésből, és egyszerre futtatod őket. Az A változat a „kontroll”, míg a B változat a „teszt”, amiben változtatásokat eszközölsz. Például, megváltoztathatod a hirdetési szöveget, a képet vagy a CTA gombot. Azután, a kampány futtatása alatt összehasonlíthatod a két változat teljesítményét, hogy kiderítsd, melyik volt a hatékonyabb.

Az A/B tesztelés nagyon fontos része a Google Ads hirdetéseknek, hiszen e nélkül nem tudunk versenyeztetni kampányokat, ami miatt nem tudjuk mi az amin lehetne javítani.

Költségvetés és Bidding Stratégia

Költségvetés: Határozd meg előre a napi maximum összeget, amit kampányaidra költeni szeretnél, hiszen e nélkül nem tudjuk, hogy mivel is gazdálkodhatunk.
  • Fontos tényezők: Célok, kampány időtartama, piaci verseny, ezek mind befolyásolják a stratégiát.

Automatikus vs Manuális Licitálás:

Automatikus Licitálás: A Google az ajánlatokat állítja be a megadott céljaid alapján.

  • Előnye: Időt takaríthatsz meg vele hosszú és rövid távon is.
  • Hátránya: Kevésbé kontrollálható.

Manuális Licitálás: Te döntöd el az egyes kulcsszavak vagy hirdetéscsoportok liciteit és arra állított licitet.

  • Előnye: Nagyobb kontrollálási lehetőség egy-egy kampány fölött.
  • Hátránya: Több időt és tapasztalatot igényel, mint egy automata licitálás.

Pro tipp: A sikeres Google Ads kampányhoz válaszd ki a megfelelő költségvetést és licitálási módot a céljaidnak megfelelően. Ha bizonytalan vagy, próbáld ki több stratégiát vagy kérd segítségünket.

Összefoglaló

A Google Ads rendszerét érteni és folyamatosan figyelemmel kísérni elengedhetetlen a siker érdekében. Ha a helyes kulcsszó-kutatásra, hirdetés- és céloldal-optimalizálásra, valamint stratégiai tesztelésre koncentrálsz, nagyobb eséllyel kerülhet a hirdetésed az első helyre. Ha Te is szeretnél az első helyre kerülni hirdetéseiddel, vagy csak szeretnéd megtudni, hogy miért nem hoznak elegendő eredményt a hirdetéseid, akkor kérj tőlünk egy ingyenes 30 perces kampány auditot. Már több száz cégnek segítettünk abban, hogy a Google Ads hirdetései megfelelően legyenek beállítva, legyen a Te céged a következő!

Vedd fel velünk a kapcsolatot egy ingyenes fiókvizsgálatra!